Czym są wirowki laboratoryjne?

Istnieje wiele różnych sprzętów laboratoryjnych, które służą swoją pomocą chemikom, mikrobiologom oraz ludziom o tym podobnych zajęciach. Chyba najpopularniejszymi i najbardziej klasycznymi urządzeniami potrzebnymi w każdym laboratorium są wirowki laboratoryjne. Czym one są? Do czego są potrzebne?

Otóż wirowki laboratoryjne to urządzenia elektryczne, których używa się do rozdzielania, wirowania, filtracji zawiesiny i emulsji, co odbywa się poprzez wprawianie w szybki ruch obrotowy. Przyspieszenie użyte w tym urządzeniu jest większe od przyspieszenia ziemskiego. Znacznie wpływa to na zwiększenie sedymentacji. Niektóre wirowki laboratoryjne wyposażone są w opcję chłodzenia, a inne nie.

Istnieją także wirowki laboratoryjne przystosowane do operowania na bardzo małych pojemnościach, takich jak jeden mililitr. Oczywiście nie brakuje również modeli przystosowanych do mieszania dużych objętości, takich jak dwa litry.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o zakupie wirówki, zapoznaj się dokładnie z ofertą rynkową.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim blogu o mediach i reklamie w Internecie. Bardzo gorąco zachęcam Cię do śledzenia na bieżąco moich postów, mam nadzieję, że dowiesz się z nich wiele interesujących dla Ciebie informacji. Zapraszam też do komentowania bloga!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.